De audit wordt ontwikkeld in samenwerking met DMCC, dat verantwoordelijk wordt voor de uitvoering ervan. De audit toetst of fieldmarketingbureaus werken volgens de DDMA Code Fieldmarketing. Daarnaast ontwikkelt DMCC een benchmark op basis van de auditresultaten. Binnen het traject worden de auditcriteria en de wijze van beoordeling momenteel verder uitgewerkt.
Opdrachtgevers nemen het initiatief om een audit uit te laten voeren en bekostigen deze ook. Daarmee krijgen zij meer zekerheid dat de bureaus waarmee zij samenwerken voldoen aan de afspraken uit de branchecode. De audit is daarmee niet alleen een instrument voor kwaliteitsverbetering binnen de sector, maar ook een hulpmiddel voor opdrachtgevers bij de selectie van fieldmarketingbureaus.
DMCC registreert welke bureaus de audit hebben doorlopen. Bureaus die aan de gestelde eisen voldoen, worden doorgegeven aan DDMA. Vervolgens worden zij herkenbaar gemaakt op de DDMA Fieldmarketing Landschapskaart, zodat opdrachtgevers eenvoudig kunnen zien welke organisaties aantoonbaar werken volgens de branchecode. De precieze normering voor een voldoende beoordeling wordt momenteel door de commissie verder vastgesteld.
Volgens DDMA is het belangrijk dat de sector zelf verantwoordelijkheid neemt in een markt die regelmatig onderwerp is van maatschappelijke en politieke discussies.
“Fieldmarketing heeft in Nederland soms te maken met een hardnekkig negatief imago, terwijl er tegelijkertijd veel professionele organisaties actief zijn die juist zorgvuldig, transparant en compliant werken”, zegt Judith Oude Sogtoen, directeur van DDMA. “Met deze auditstructuur maken we zichtbaar welke partijen aantoonbaar investeren in kwaliteit en naleving van de branchecode. Dat biedt opdrachtgevers houvast en draagt bij aan het vertrouwen van consumenten en toezichthouders.”
Naast de ontwikkeling van de audit zet de commissie nadrukkelijk in op de dialoog met externe stakeholders, waaronder het ministerie van Economische Zaken, de ACM en Goede Doelen Nederland. Met Goede Doelen Nederland wordt momenteel verkend hoe de nieuwe audit zich verhoudt tot bestaande kwaliteitsinstrumenten binnen de goededoelensector en op welke manier beide initiatieven elkaar kunnen versterken.
De komende maanden werkt een subwerkgroep vanuit de DDMA Commissie Fieldmarketing, onder leiding van Joost Roefs, samen met DMCC aan de verdere uitwerking van de auditcriteria en het proces. Tijdens de DDMA Fieldmarketing Meetup in september volgt een nadere toelichting voor de markt.
Ook interessant
DDMA werkt aan auditstructuur voor verdere professionalisering fieldmarketingsector
Alleen met een schoon kanaal zorgen we dat fieldmarketing blijft bestaan