Tijdens de DDMA Email Marketing Automation Summit (EMAS) zijn vandaag de winnaars van de EMAS Awards 2026 bekendgemaakt. Harman EMEA Consumer Lifestyle Division (JBL) won de award voor Email Marketing Automation Excellence, Eveline van Hal van bol werd uitgeroepen tot Young Talent of the Year en Funnelboost ging er vandoor met de winst in The Battle of the Agencies.
De EMAS Awards bekronen jaarlijks de meest inspirerende prestaties op het gebied van e-mailmarketing, CRM en marketing automation. Volgens Judith Oude Sogtoen, directeur van DDMA, illustreren de winnaars hoe het vakgebied zich op dit moment ontwikkelt:“Organisaties zetten steeds slimmer data, technologie en automatisering in om relevante klantrelaties op te bouwen. De winnaars van dit jaar laten zien hoe volwassen het vakgebied is geworden. Tegelijkertijd zien we een nieuwe generatie professionals opstaan die het vak met frisse ideeën en nieuwe energie verder brengt. Dat stemt positief over de toekomst van e-mailmarketing en marketing automation.”
De jury was onder de indruk van de kwaliteit van de inzendingen. Juryvoorzitter Milou Steenvoorden (ING): “Als jury zijn we dit jaar echt onder de indruk van zowel het niveau van de inzendingen als de energie in het vak. Marketing automation beweegt richting volwassen, always-on klantreizen, waarbij nieuw talent al vanaf het begin impact maakt en het vak vooruitduwt. De winnaars laten precies dat zien, met sterke resultaten, maar vooral met voorbeelden hoe het anders en beter kan. Door te vernieuwen in complexiteit en door vanaf het begin strategie, data en executie samen te brengen. Dat maakt dat we met veel enthousiasme naar de toekomst van het vak kijken.”

Email Marketing Automation Excellence: Harman EMEA Consumer Lifestyle Division (JBL)
De award voor Email Marketing Automation Excellence is gewonnen door Harman EMEA Consumer Lifestyle Division (JBL) voor de case The JBL Customer First Strategy: Using Intent-Based Segmentation. Volgens de jury illustreert de case dat succesvolle marketing automation niet alleen draait om technologie, maar vooral om aanpassingsvermogen, doorzettingsvermogen en organisatiebrede samenwerking. Tijdens een complexe platformmigratie en rebranding wist het team de klantcommunicatie niet alleen kwalitatief overeind te houden, maar ook fundamenteel te verbeteren. De overgang naar een always-on lifecycle-strategie, gecombineerd met slim gebruik van first-party data, schaalbare processen en continue optimalisatie, gaf voor de jury de doorslag.
Runners up in deze categorie zijn:
- Catawiki
- Sunweb Group

Young Talent of the Year: Eveline van Hal (bol)
De titel Young Talent of the Year gaat naar Eveline van Hal, Marketing Automation Expert bij bol. De jury prees haar vermogen om binnen een complexe organisatie verschillende belangen samen te brengen en tegelijkertijd een duidelijke visie op communicatie en automatisering neer te zetten. Haar combinatie van strategisch inzicht, stakeholdermanagement en executiekracht maakt haar volgens de jury een van de meest veelbelovende professionals binnen het vakgebied.
Runners up in deze categorie zijn:
- Wout Jansen (Merkle)
- Sharon van Arum (Pets Place)

Battle of the Agencies: Funnelboost
De winnaar van Battle of the Agencies 2026 is Funnelboost. In deze competitie ontwikkelden Funnelboost, Merkle en Yellowgrape een e-mailcampagne voor opdrachtgever Pink Gellac. De bureaus presenteerden hun concepten live op het podium tijdens EMAS.
JoeYee Tang, Head of CRM bij Pink Gellac: “Dit was een geweldige ervaring. Drie bureaus, één briefing en drie compleet eigen interpretaties. Juist dat verschil in aanpak maakte het zo interessant: je ziet pas echt wat werkt als je het naast elkaar test. De uitkomst was verrassend en heeft ons er opnieuw bewust van gemaakt dat kleine keuzes een grote impact kunnen hebben. We nemen zeker elementen mee uit de winnende e-mail in onze toekomstige campagnes en flows.”
Over de EMAS Awards
De EMAS Awards zijn een initiatief van DDMA en worden jaarlijks uitgereikt tijdens de Email Marketing Automation Summit (EMAS), het grootste kennis- en netwerkevent voor e-mailmarketing en marketing automation in de Benelux.
Ook interessant
JBL, bol en Funnelboost winnen E-mail Marketing-Awards 2026
Beyond Prompts: How AI Is Evolving from Content Generator to Email Operating System