Laden Evenementen

Wat gaan we doen?

Social advertising verandert continu. Platformen ontwikkelen zich, consumentengedrag verschuift en de strijd om aandacht wordt groter. Dat vraagt van merken en bureaus dat zij niet alleen nieuwe mogelijkheden benutten, maar ook kritisch kijken naar de manier waarop zij social media inzetten. Tijdens deze meetup delen experts nieuwe inzichten, onderzoeksresultaten en concrete handvatten voor de praktijk.

Aan de hand van de DDMA Social Advertising Benchmark 2026 kijken we naar de belangrijkste trends in social advertising. Wat zegt de data over de markt en wat betekent dat voor adverteerders? Zeker nu consumenten bewuster omgaan met hun tijd online, kritischer naar advertenties kijken en de concurrentie om aandacht toeneemt. Hoe blijf je relevant en hoe zorg je dat je nog opvalt?

Daarnaast kijken Lorenz de Valk en Stef van der Burg van team5pm naar de ontwikkeling from discovery to commerce. De route van ontdekking naar aankoop verloopt steeds minder via een traditionele funnel: consumenten ontdekken producten in hun feed, zoeken verder, laten zich beïnvloeden door creators en communities en kunnen binnen hetzelfde sociale ecosysteem overgaan tot actie. Wat betekent dat voor contentplanning, de samenwerking met creators en het meten van impact voorbij bereik en engagement?

Ook staan we stil bij de veranderende relatie van Nederlanders met social media. Uit het DDMA Barometeronderzoek 2025 blijkt dat consumenten steeds bewuster omgaan met hun digitale aandacht. Wat betekent dat voor merken die via deze platformen zichtbaar en relevant willen blijven?

Tijdens deze meetup bespreken we onder andere:

  • De belangrijkste trends uit de DDMA Social Advertising Benchmark 2026
  • Hoe je als adverteerder opvalt wanneer aandacht schaarser wordt en concurrentie toeneemt
  • Hoe social zich ontwikkelt van discovery naar commerce
  • Wat deze ontwikkeling betekent voor content, creators en het meten van impact
  • Hoe het socialmediagebruik en de houding van consumenten ten opzichte van digitale aandacht veranderen

Na afloop sluiten we de middag af met een borrel. Een goed moment om verder te praten over de presentaties, ervaringen uit te wisselen en andere professionals uit het vakgebied te ontmoeten.

Voor wie?


Ben jij Social Advertising Specialist, Social Media Specialist, Performance Marketing Manager, Digital Marketing Manager, strateeg of werkzaam in een vergelijkbare rol bij een adverteerder of bureau? Dan is deze meetup interessant voor jou.

Adformatie is mediapartner van de DDMA Social Advertising Benchmark 2026

Adformatie en DDMA streven ernaar om hun doelgroepen op het gebied van social advertising te voorzien van kennis, nieuws en informatie over de meest recente ontwikkelingen. Adformatie en DDMA bundelen daarom voor het vierde jaar hun krachten voor de DDMA Social Advertising Benchmark 2026. 

Sprekers

Lorenz de Valk

Co-founder & Client Service Director bij team5pm

Stef van der Burg

Strategy Lead bij team5pm

Bianca Bergshoeff

Paid Social Specialist & Lead Social Advertising + Senior SEA bij Maatwerk Online

Nanda Appelman

Market Insights Specialist

Praktische informatie

17 november @ 14:00 – 17:00

Hoofdkantoor Google

Claude Debussylaan 34
Amsterdam, 1082 MD
+ Google Maps

Gratis voor DDMA leden,
€100,- voor niet leden

Deel dit evenement

Login in om je gegevens automatisch in te vullen.

Login