E-mail marketing en het EK voetbal

UEFA_Euro_2012_logo

In de media loopt de oranjekoorts al met hoog tempo op. De gekte is al losgebarsten. Geluksvogeltjes van C1000, Heineken met zijn rugnummers en Plus met de juichbandjes. De komende weken zullen nog vele bedrijven volgen en de oranjegekte vorm geven in een ludieke actie. Maar hoe zit dat eigenlijk met e-mail marketing?

Met het EK voetbal 2012 voor de deur heb ik de laatste weken mijn mailbox gescand op campagnes die het EK als hoofdthema hebben. Ik denk dat de echte gekte nog moet komen, maar ik ben toch een paar voorbeelden tegengekomen.

Eigen shirt

Zo kwam ik een e-mail tegen van Simply Colors, het bedrijf waar je voor je kinderen kleding kunt bestellen voorzien van hun eigen naam. Dit bedrijf speelt met hun e-mails telkens weer op het juiste moment in op diverse thema’s. Vanzelfsprekend dat je ook een oranje shirtje kan voorzien van een naam van je kind en een toekomstig rugnummer.

Simply Colors speelt ook in op de Oranjekoorts

Simply Colors speelt ook in op de Oranjekoorts

Eerst Wehkamp

Een ander mooi voorbeeld is Wehkamp, die al begonnen is met de verkoop van zo groot mogelijke televisies zodat u optimaal kunt genieten van de wedstrijden van het nederlands elftal. In HD en liefst ook in 3D. Een mooi voorbeeld van opportunistisch te werk gaan in je e-mailmarketing en vooruitlopen op de prestaties van Oranje.

EK voetbal kijken op een nieuwe TV van Wehkamp

EK voetbal kijken op een nieuwe TV van Wehkamp

Disney

Ook Disney gebruikt de oranjegekte met hun e-mailuitingen. Dit blijkt uit het onderstaande voorbeeld van DisneyXD waarin kinderen worden uitgenodigd mee te doen aan verschillende online voetbalspelletjes. Uiteraard kunnen ze hun resultaten delen via social media en vrienden uitnodigen ook te spelen.

Disney XD houdt ook van Oranje

sDisney XD houdt ook van Oranje

Cross mediaal

Al is het nog vroeg, als je nu de balans opmaakt, zie je al duidelijk dat de echte grote EK campagnes zich vooral richten op de cross mediale aanpak. Het beste voorbeeld hiervan vind ik toch wel de rugnummerscampagne van onze nationale trots Heineken. Via Facebook, radio en tv, e-mail en print wordt je uitgenodigd om een krat Heineken te kopen. Dit alles geheel voorzien van, speciaal voor deze campagne door Laid Back Luke gecomponeerde muziek. Je moet een krat kopen om je shirt met uniek nummer te bemachtigen. Op Facebook kun je je vervolgens weer registreren met je ‘rugnummer’ en zo kans maken op fantastische prijzen. En vervolgens kun je je eigen ludieke oranje actie weer delen met vrienden. Hoe crossmediaal wil je het hebben?

Maar goed, deze blog heeft de focus op e-mail marketing dus laten we niet te ver afdwalen. Heb je zelf goede voorbeelden gezien van e-mail campagnes die geheel in het teken staan van het EK? Laat dan een comment achter, ik ben erg benieuwd!

Hier horen buttons van verschillende sociale media te staan. Je ziet deze niet omdat je hebt aangegeven geen cookies te accepteren. Klik hier om cookies toe te staan voor deze website
Over de auteur

Na zijn studie Technische bedrijfskunde is Christoph van Beers gestart bij 2organize als online marketing professional. Hij is al meer dan 15 jaar dagelijks bezig om klanten te helpen bij de online uitdagingen. Daarbij is het voor hem belangrijk om vooruit te kijken en goed gebruik te maken van nieuwe ontwikkelingen om op een juiste manier te kunnen voorzien in de hedendaagse klantbehoefte. Voor grote internationale accounts heeft hij ondersteund bij de uitrol van global en online strategie. De afgelopen jaren heeft Christoph gewerkt voor o.a. Adobe Systems Inc., Adidas, Thomas Cook, Reed Business, Vodafone, BMW, Sdu, Nike, Philips en de Nederlandse Spoorwegen. Sinds 1996 is hij actief met e-mailmarketing om ervoor te zorgen dat het als een serieus marketingkanaal en op een professionele wijze ingezet wordt. Resultaten inzichtelijk maken en voortdurend optimaliseren staan voor hem hierbij centraal. Dat is tenslotte de manier om een positieve ROI voor online projecten te bereiken. Twitter: @christophbe

meer over deze auteur >

Schrijf een reactie

Er zijn nog geen reacties

Houdt mij via email op de hoogte van nieuwe reacties.

Houdt mij via email op de hoogte van nieuwe reacties.